6th Junior World
Hot Air Baloon
Championship

22-27 August 2023 Grudziądz

More...

VI FAI Balonowe Mistrzostwa Świata Juniorów


Od 21 do 26 sierpnia 2023 roku Grudziądz stanie się balonową stolicą świata – tutaj juniorzy reprezentujący swoje kraje będą rywalizować o tytuł Mistrza. Jeśli planujesz dołączyć do imprezy, pp szczegóły wejdź na stronę www.grudziadzballoons.com

Co robimy


Gdy na niebie widać kolorowy balon, wszyscy zadzierają głowy do góry. My chcemy, ten piękny sport upowszechniać i zarażać miłością do niego.

Zawody Balonowe

Członkowie Grudziądzkiego Klubu Balonowego, Fundacji Lotniczy Grudziądz oraz Aeroklubu Nadwiślańskiego organizują Grudziądzkie Zawody Balonowe, przyciągających wielu widzów.

Szkolenia

Klub ma uprawnienia do prowadzenia szkoleń DTO. Realizuje zarówno szkolenia teoretyczne jak i praktyczne dla przyszłych pilotów balonowych, czy kurs wyczynowego latania dla pilotów-zawodników.

Zespół

Członkowie klubu tworzą wspaniały zespół, który angażuje się w wiele inicjatyw. Nie tylko w swoim mieście, ale także w całej Polsce. Popularyzujemy sporty balonowe, latamy, wspieramy się i dobrze się przy tym bawimy.

Media

Zdjęcie z Zawodów w 2021 r. ukazało się na stronie The Washington Post, Lato z Radiem zaczynało u nas swoją jubiletuszową, 50. edycję. Członkowie Klubu działali podczas 64. Pucharu Gordona Bennetta w Toruniu.

O balonach


Loty balonami na ogrzane powietrze mogą odbywać się wcześnie rano lub późnym popołudniem, kiedy atmosfera jest spokojna. Do kosza naszego balonu możemy zabrać dwóch pasażerów. Pasażerowie zobowiązani są pomóc w obsłudze balonu przed startem i po lądowaniu. Są to proste czynności. Pasażer musi mieć świadomość, że pilot może zrezygnować z lotu z uwagi na warunki pogodowe. Ta przyjemność jest ściśle powiązana z aktualną pogodą. Ale uwierzcie, że wrażenia podczas lotu wynagradzają oczekiwanie.

Kim jesteśmy

Jesteśmy w różnym wieku, wśród nas są piloci lub osoby marzące o lataniu w przyszłości, osoby młodsze i w kwiecie wieku. Nie przeszkadza nam to, by wspólnie spędzać wolny czas.

Co robimy

Jeździmy na Zawody Balonowe w Polsce i na Świecie, uczestniczymy w Fiestach Balonowych w naszym kraju. Organizujemy własne zawody i uświetniamy swoją obecnością przeróżne wydarzenia kulturalne. Poza tym w wolnych chwilach, przy sprzyjającej pogodzie po prostu staramy się latać.

6 Mistrzostwa Świata Juniorów

W sierpniu 2023r. będziemy organizować VI Mistrzostwa Świata Juniorów w lotach balonami na ogrzane powietrze. Junior w świecie balonowym to pilot, który nie ukończył jeszcze 30. roku życia. To niezwykłe widowisko zachwycać będzie naszych mieszkańców i turystów odwiedzających Grudziądz!

25

lat działalności

23

członków klubu

4000

wylatanych godzin

7

krajów

Poznaj nasze bryki


Mieszkańcy miasta wiedzą czy dany balon jest z Grudziądza, czy nie. Chcemy jednak bliżej przedstawić Wam balony którymi latają członkowie naszego Klubu.

...

Frytka

balon klubowy

Balon angielskiej produkcji Cameron N-90 o znakach SP-BGR, jak Balon Grudziądz.

...

Four Winds

Balon Prezesa

SP-BFW - balon czeskiej produkcji Kubicek N-90.

...

Oponki

Balon Kapitanów

SP-BDK balon produkcji niemieckiej Schroeder G/M.

...

Grudziądz

w spoczynku

SP-BAA - balon produkcji angielskiej Cameron VIVA V-77.

Szkolenia DTO


Klub organizuje szkolenia BPL w formule DTO, dla przyszłych pilotów balonowych. Pierwsze, jesienne szkolenie ukończyło blisko 30 uczestników. Kolejny nabór jest planowany.

Kto może się zgłosić?

Niezależnie od tego, czy kiedykolwiek w życiu leciałeś balonem, możesz zgłosić się na szkolenie. Jeśli to sport który od zawsze był Twoim marzeniem, warto zobaczyć na czym polega.

Jak się zapisać?

Aktualne informacje o planowanych naborach publikujemy na naszym Facebooku. Możesz też zadzwonić do nas, wysłać pytanie przez formularz zgłoszeniowy lub napisać bezpośrednio do Andrzeja, który koordynuje ten temat, na adres szkolenia@balonygrudziadz.pl.

Co na tym zyskam?

Organizujemy kursy podstawowe teoretyczne i praktyczne dla przyszłych pilotów balonowych lub doszkalające dla zawodników. Z nami poczujesz tę magię i spędzisz miło czas jednocześnie zdobywając wiedzę!

Odezwij się


Masz pytania? Chcesz polecieć balonem? A może dołączyć do nas, lub do grona naszych darczyńców? Napisz!

ul. Dąbrowskiego 11/13
86-300 Grudziądz

biuro@balonygrudziadz.pl

601 658 643 lub 600 231 393

Zostaw nam wiadomość